V rámci Národních dnů prevence ocenilo Ministerstvo vnitra ČR v Brně nejlepší projekty prevence kriminality – mezi nimi i náš preventivní program „Všeho (jenom) s (M)írou“.

Ve dnech 16. a 17. 10. 2019 se v Brně uskutečnila dvoudenní konference Národní dny prevence. Součástí akce byl i slavnostní večer, na němž zástupci Ministerstva vnitra ocenili tři nejúspěšnější projekty národního kola Evropské ceny prevence kriminality za rok 2019 zaměřené na prevenci kriminality mladistvých související s drogami a rovněž vítěze soutěže o Nejlepší projekt prevence kriminality na místní úrovni 2019 zaměřený na předcházení trestné činnosti páchané dětmi a na dětech.

Na prvním místě národního kola evropské soutěže se umístil projekt „TO JE ZÁKON, KÁMO!“, který realizuje NPC SKPV Policie ČR ve spolupráci s Nadačním fondem NOVÉ ČESKO. Tento projekt bude také v prosinci reprezentovat Českou republiku na evropském finále v Helsinkách. Druhým oceněným projektem byl „Všeho (jenom) s (M)írou“ Ústeckého kraje ve spolupráci s WHITE LIGHT I, z. ú. Na třetím místě se umístil projekt „Program Hard&Smart“ Jihomoravského kraje ve spolupráci se Společností Podané ruce o.p.s.

Kolegyním a kolegům z Centra primární prevence WHITE LIGHT I, kteří program vymysleli, vytvořili a zavedli do praxe, a které na konferenci zastupovali Bc. Anna Radimecká a Mgr. Matěj Černý, blahopřejeme:-)