Právě jste zde: Kontaktní centrum Teplice

WHITE LIGHT I, z.ú.

wwwsummer

Naše terénní programy jsou financovány z projektu POSOSUK2

Email Tisk PDF

Od 1. 4. 2017 do 31. 3. 2020 jsou námi poskytované služby – Terénní programy (pro uživatele návykových látek) Teplicko a Šluknovsko realizovány s finanční podporou z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost, státního rozpočtu a rozpočtu Ústeckého kraje.

WHITE LIGHT I, z.ú. provozuje terénní programy pro uživatele návykových látek Teplicko od 1. 3. 2005 a Šluknovsko od 2. 1. 2006 s cílem snižovat zdravotní rizika spojená zejména s injekčním užíváním návykových látek a chránit veřejné zdraví. První služba působí v teplickém regionu, konkrétně v obcích a městech Teplice, Proboštov, Novosedlice, Dubí, Hostomice, Světec, Ledvice, Jeníkov, Košťany a Krupka. Terénní program Šluknovsko působí v Rumburku, Varnsdorfu, Šluknově, Jiříkově, Krásné Lípě, Mikulášovicích a ve Velkém Šenově. Od počátku působení byly uvedené služby spolufinancovány z rozpočtů Úřadu vlády ČR - Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky, MPSV, MZ, Ústeckého kraje a měst a obcí, v nichž působí.

Od 1. 4. 2017 došlo ke změně jejich financování. Po dobu následujících 3 let, tedy do 31. 3. 2020 jsou tyto služby financovány z dotačního programu Podpora sociálních služeb Ústeckého kraje v rámci projektu POSOSUK 2, tj. z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost, státního rozpočtu a rozpočtu Ústeckého kraje. Tato změna zajistí našim službám tříletou stabilitu a umožní jim další rozvoj.